Naslovnica Sport U14- Rutinska pobjeda nakon neizvjesnog početka

U14- Rutinska pobjeda nakon neizvjesnog početka

53

Wiener Akademik U14 : Cro-Vienna Florio U14 – 2:5 (2:4)

30.05.2019; 11:00; Nogometni  Tereni  Wiener  Akademika –Schmelz, 50  gledatelja

Sudac: Dr. Barnabas Gaal

Wiener Akademik U14

1.Mortaza Hassan;2 Muharrem Köse;7 Halilibraim Haliibryam;9 Nikola Pantic;10 Furkan Dayakli;11 Dejan Ninic; 13 Can Ersoy; 15Mustafa Hassan (K);17 Muhammet Sezgin;18 Mario Zecevic;20 Uros Veljic; Pr.: 22.Lukas Makary;06 Ronald Ogbeide;14 Yaroslav Hrynchuk;16 Dominik Glaser;19 Zeljko Cuso

SK Cro Vienna Florio U14:

1 Phillip ŽivanoviĆ;2. Marco Jurić;3 David Marijanović;4 Antonio Crnov;5 Kristijan Drozdek; 6 Marsel Vukić;7 Victor Quesada Hentschel;8 Ivan Gudelj;9 Patrik Rezo; 10 David Romić(k) ;12 Mateo Filipović; Pr.: 11 Filip Kaurinović;13 Ivan Filipović;14 Stjepan Gagulic;15 Mehran Islami;16 Darios Keglevic

Trener: Zlatko Ilišević ;

Tijek rezultata: 1.1-0 –Dejan Ninic; 5. 1-1 –Ivan Gudelj ;10.1-2 – Victor Quesada Hentschel; 26. 2-2 –Halilibraim Halilibryam; 30. 2-3 –Kristijan Drozdek(11m) ;31.2-4 – Mateo Filipovic; 68.2-5 – Kristijan Drozdek

U sklopu  26. kola C-lige Bečkog nogometnog saveza, jučer su snage odmjerili domaćin Wiener Akademik U14 i gostujuća Cro Vienna U14. Gostujuća ekipa, inače uvjerljivo vodeća na prvenstvenoj tablici, radi veliku grešku u obrani, na samom početku utakmice, koju domaćin koristi i već u prvoj minuti susreta preko Ninića dolazi u vodstvo od 1:0.

Poslije ovoga zgoditka domaćih, Cro Vienna vrlo brzo preuzima uobičajenu igračku dominaciju na terenu, te preko Gudelja u 5. minuti i  Victora u 10. minuti dolazi do ekspresnog rezultatskog zaokreta. Domaća momčad igra onoliko koliko mu gosti dozvole, ipak novom pogreškom u obrani Cro Wienne dolazi do s(p)retnog rezultatskog poravnanja, u 26. minuti Halilibryam pogađa za 2:2.

Gosti sada ubacuju u brzinu više, ponovo dolaze do prednosti u 30. minuti preko Drozdeka, da bi samo minut kasnije Mateo Filipović povisio na 2:4.

Ekipa u gostima ima još dvije, tri  izgledne prilike, no rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

Novim pogotkom Kristijana Drozdeka – ovog puta iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca u 68. minuti Cro Vienna dolazi u vodstvo od 2:5 što  je bio i konačan rezultat ovoga susreta.

Ovom pobjedom SK Cro Vienna povećala je prednost u ukupnom poretku C-lige te tako došla na korak do samog cilja, ulaska u B- ligu Bečkog nogometnog saveza.

Piše: Frano Kaurinović