U18 - Mladost, rad i znanje

Ono što praktično nema niti jedna hrvatska momčad u rasprostranjenom hrvatskom izvandomovinstvu jest to da vlastiti igrački kadar crpi iz svoje nogometne škole. Cro Vienna se od samog svog osnutka oslanja na vlastiti potencijal i usprkos što svake godine "izveze" nekoliko sjajnih igrača koji odlaze u Austriju, Rapid ili u druge veće sredine i nogometne akademije, okosnicu prve momčadi čine igrači ponikli u ovom sjajnom klubu.

Današnja utakmica U18 je na najbolji način pokazala koliko se kvalitetan rad i znanje na kraju uvijek negdje pokaže. Prošlogodišnja U16 je bila viceprvak lige, a sada godinu stariji, igraju za U18 i s nekoliko igraća od lani, koji imaju još pravo igrati za ovu selekciju, čine sjajnu momčad mladića koji su u Cro Vienni od samog početka. I tako su prolazili razne selekcije, rasli i stasali i evo ih danas već igraju za juniore, a već za koju godinu upravo će to biti okosnica prve momčadi. A ta je budućnost sjajna baš kao i ova generacija koju smo danas mogli vidjeti u odličnoj izvedbi i pobjedi 3:2 protiv Hirschstettena.

Gosti su poveli jako rano, već u desetoj minuti ali to nije obeshrabrilo mladiće Cro Vienne pa su silovito napadali stvarajući velik broj prigoda. Pravu pomutnju svojim individualnim kvalitetama činili su izvrsni Trgovčević i Pranjić, ali i Badrov i Filipović i ostali pa je osim sjajnih individualaca i jako nadarenih nogometaša vidljiva ovdje i kombinatorika i prepoznatljiva igra koju strpljivo stvara radišni trener Josip Lučić.

Izjednačenje je uslijedilo preko upornog i snažnog Bralića u 25. minuti te usprkos sjajnim prigodama domaćina, s neriješenim se rezultatom otišlo na odmor. Ipak, promašenim prigodama došao je kraj u 70. minuti kada Adrian Filipović dovodi Cro Viennu u vodstvo, a nekoliko minuta prije kraja Trgovčević zaključuje pitanje pobjednika. Gosti su tek uspjeli smanjiti u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca.