U derbiju Lige mladeži Cro Vienne protiv Wienerfelda: pobjeda, poraz i neriješeno

Današnje odigrane utakmica selekcija U14, U16 i U18 Cro Vienne u Ligi mladeži protiv Wienerfelda, pokazale su veliku izjednačenost ova dva kluba pa se ukupni pobjednik lige vjerojatno neće znati do posljednjeg kola prvenstva.

Danas je najbolju partiju odigrala U14, dok je U16 značajno podbacila igrajući svoje najlošije izdanje prvenstva. U14 je uvjerljivo slavila 3:0, a U16, na žalost, teško poražena 6:0. Razložno, s puno nade polagalo se danas u nogometno umijeća U18 Cro Vienne. I današnja je utakmica pokazala velike oscilacije u igri ove momčadi. Prvo je poluvrijeme odigrano izjednačeno s malom prednosti Cro Vienne. U drugom dijelu, trener Lučić, bliže golu postavlja Adriana Filipovića i on na samom početku postiže pogodak. Cro Vienna je i u drugom poluvremenu također imala više od igre, a kada je 20 minuta prije kraja isključen domaći igrač, svi su se ponadali pozitivnom raspletu.

Ali upravo tada Cro Vienna neočekivano pada i domaćin poravnava s igračem manje, nakon što prije Cro Vienna nije pogodila iz dvije-tri stopostotne prigode. Wienerfeld iako brojčano manji, do svršetka utakmice u velikom je naletu i u psihološkoj prednosti pa su vrlo lako mogli doći i do rezultatskog preokreta. Ipak, ostalo je neriješeno pa s ukupno četiri osvojena boda iz Anker Arene, Cro Vienna je i dalje u dobroj poziciji; ukupno bod minusa na prvenstvenoj ljestvici Lige mladeži WFV-a od prvoplasiranog Wienerfelda, ali i tri utakmice manje.