Značajan gubitak bodova U18 Cro Vienne

Siemens Großfeld - Cro-Vienna 2:1
Pozicija na prvenstvenoj ljestvici Siemens Grossfelda dala je naslutiti kako će ovo biti jako teško gostovanje Cro Vienne u 21. bečkom kotaru. Stasita i snažna momčad domaćina doimala se kao da je za desetak godina starija od momaka Cro Vienne. (Usput: Igrač s brojem 15 ima 16 godina?!) Bili su puno čvršći i odlučniji u duelima, a Cro Vienna nije bila kompletna pa je ovim porazom od 2:1 najviše profitirao Schönbrunn koji je sada s istim brojem odigranih utakmica za jedan bod bolji od Cro Vienne u ukupnom plasmanu Lige mladeži.

Domaćini dolaze u vodstvo već u 5. minuti. Cro Vienna traži zaleđe, no sudac ne mari za njihove vapaje. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Siemensa. Cro Vienna igra borbeno i traži izjednačenje, ali je bio vidljiv nedostatak nekoliko standardnih igrača. Petnaestak minuta do kraja Cro Vienna se potpuno otvorila te u tom razdoblju i imala nekoliko poluprilika. No, domaći iz još jedne sumnjive pozicije povećavaju svoju prednost, a Cro Vienna uspijeva tek smanjiti u zadnjoj minuti utakmice.

I ova je utakmica pokazala značajne organizacijske propuste koji se najviše očituju u nedostatku sudaca. U četvrtak smo čak mogli na utakmici U13 Cro Vienne vidjeti kako sudac ne poznaje čak ni elementarna pravila pa poništava regularno postignut pogodak Cro Vienne. Nakon kaznenog udarca za Cro Viennu i obrane vratara, lopta se odbija do igrača koji je izveo kazneni udarac te on ponovnim odigravanjem postiže potpuno regularan pogodak. Međutim, sudac dosuđuje neizravan udarac za protivničku momčad u trenutku kada je izvođač kaznenog udarca, igrač Cro Vienne, drugi put igrao s loptom. Dakako, ovo pravilo vrijedi samo ako se lopta pri izvođenju kaznenog udarca odbije od vratnice ili grede pa bi se igračevim ponovnim igranjem opravdano dosudio neizravan udarac za protivničku momčad u trenutku kada on još jednom igra loptom.

Jedan sudac bez pomoćnika teško može ili gotovo nikako pravilno procijeniti postojanje zaleđa. Neovisno što je Siemens bio bolji, ostaje gorak okus, jer je moguće da su oba zgoditka domaćina postignuta iz zaleđa. To je, svakako, još više unijelo nervozu u inače tešku utakmicu za suđenje, a ona je bila vidljiva i na objema klupama. Sasvim sigurno, teška zadaća Cro Viennu na ovom terenu čeka i sutra s momčadima U14 i U16.