Prvi poraz Cro Vienne u nastavku prvenstva: Wiener Sport Club 1b - Cro Vienna 3:0

Wiener Sport Club je klub bogate tradicije s velikim izborom igrača i samo je pitanje s kojim će igračima njihova momčad 1b, koja se natječe u Oberligi, igrati. Protiv Cro Vienne bilo je tu opet nekoliko izvrsnih igrača koji su doista prevladali Oberligu. Vjerojatno je razlog i neočekivan jučerašnji poraz Schwechata pa se WSC želi približiti gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

WSC je dominirao u prvom dijelu, a do prvog pogotka su došli nakon pola sata igre kada je individualna kvaliteta došla do izražaja pa se Jovanović našao sam ispred Kobaša i lijepo poentirao. Jovanović je strijelac i šest minuta kasnije kada je praktično sam s 40 metara brzinskim i tehničkim sposobnostima vrlo brzo došao do vratara Kobaša koji nije mogao ništa, jer je i ovaj put udarac bio precizan.

Cro Vienna praktično ozbiljno ugrožava vratara domaćih tek pred kraj prvog dijela. Stojanović se našao u odličnoj prigodi, ali njegov udarac vratar brani i lopta odlazi u korner. Nakon ubacivanja opet je Cro Vienna u mogućnosti smanjiti, ali udarac glavom Mišića domaći vratar brani. Na samom kraju prvog poluvremena Cro Vienna traži kazneni udarac kada je vidljivo rukom odgurnut napadač Cro Vienne, ali sudac samo odmahuje rukom i zbog prigovora opominje Brandića.

Puno bolje izdanje Cro Vienne gledamo u nastavku. Više je igrača u vršku napada, a i obrana je mlađa i pokretnija pa se izvrsno nosila s mlađahnim i hitrim igračima Wiener Sport Cluba.

Samo što se krenulo u drugi dio opet sporna situacija. Stojanović trese mrežu domaćih, ali pomoćni sudac signalizira zaleđe. Kako je pisac ovih redaka bio u liniji pa i snimio sporni detalj te se kasnijem pregledom još jednom uvjerio da se Stojanović čak i u trenutku pucanja lopte na vrata ne nalazi u nedozvoljenoj poziciji, a kamo li u trenutku kada je lopta upućena prema njemu od njegova suigrača. Tako je jako nesigurni sudački trojac sasvim nedvojbeno oštetio Cro Viennu u ovom susretu i samo možemo nagađati kako bi se utakmica dalje razvijala da je ovaj pogodak priznat, jer je Cro Vienna bila puno bolja momčad u nastavku.

Dakle, imala je Cro Vienna kao puno bolja momčad drugog dijela mogućnost smanjiti pa i izjednačiti rezultat, ali u tome nije uspjela pa kada se naposljetku potpuno otvorila, slijedila je kazna i u 83. minuti pogodak za konačnih 3:0.

Cro Vienna je ostala na četvrtoj poziciji Oberlige, a sljedeće kolo na svom terenu, u petak, 5. travnja s početkom u 20,00 sati dočekuje Triester.

Tekst i foto: Željko Batarilo