Naslovnica Istaknuto Rapsodija za kraj – Cro Vienna ponovno u B-ligi!!!

Rapsodija za kraj – Cro Vienna ponovno u B-ligi!!!

51

Jučerašnjim susretima preostalog , 25. kola završena je nogometna prvenstvena sezona 2018/19  mladeži  C-lige Bečkog nogometnog saveza.

SK Cro Vienna ušla je u završno kolo s prednošću od 6 bodova i jednom utakmicom manje od konkurenta, SU Schönbrunna. S obzirom da je Cro Vienna imala lošiju gol razliku, za ukupnu pobjedu bio je potreban jedan bod ,od mogućih devet, iz tri preostala susreta protiv ekipa Maccabia.

Natjecateljski dan počeo je duelom uzrasta U18 u 11:00 sati na terenima Macabia, u 22. bečkom kotaru.

Maccabi U18, inače jedna od najboljih momčadi u ligi, dolazi preko Husića s(p)retno do vodstva u 8. minuti.

A onda se gosti bude…

Sa igračem manje, Cro Vienna, prvo u 20. minutu preko Cvetkovića, dolazi do poravnanja da bi u 30. minutu Badrov preokrenuo rezultat u 1:2 za goste.

Poslije ovoga preokreta već viđeni scenario , Cro Vienna, predvođena tandemom Grgić/Cvetković podiže razinu igre, Cvetković (24 pogotka u proljetnom dijelu sezone op.a.) pogocima u 43. i 45.  minuti postiže novi hattrick za 1:4  gostiju na poluvremenu. Drugo poluvrijeme donosi nepromijenjenu sliku na terenu. Iako Maccabi preko Husića smanjuje na 2:4, Badrov u 64. i Filipović u 77. minuti postižu pogotke za početak velikog slavlja.

Zgoditak domaće momčadi za konačnih 3:6  bila je samo rezultatska kozmetika,slavlje je moglo  početi….

Duel je nastavljen susretom uzrasta U14  Cro Vienne i Maccabia, koji je odigran na terenima SK Cro Vienne u 10. kotaru. Domaći sastav, inače najdominatnija momčad lige, pristupa utakmici krajnje ozbiljno, ne dozvoljava gostima niti jedan ozbiljniji napad, te praktično rješavaju susret u samo 5 minuta!

Cro Vienna dolazi u vodstvo u 25. minuti  preko Ivana Gudelja, inače najboljeg strijelca lige uzrasta U13. Dominantni domaćini povećavaju u 29. minuti preko Victora na 2:0, da bi u 30. minuti Gudelj novim pogotkom povisio na 3:0. U drugom poluvremenu, trener domaće ekipe, Ilišević,odmara ključne igrače za polufinalnu utakmicu Bečkog nogometnog kupa te daje priliku svim pričuvama. Usprkos brojnim izmjenama domaćin i dalje dominira i u 76. minuti preko Islamija dolazi do novog zgoditka za konačnih 4:0!

Natjecateljski dan zatvorili su U16 selekcije Cro Vienne i Maccabia.

Utakmica revijalnog karaktera odigrana je u slavljeničkom ambijentu. Domaća Cro Vienna  imala je terensku inicijativu, no ne koriste nekoliko izglednih prilika tako da se susret završava bez zgoditaka – 0:0.

Što na kraju svega reći?

Nedostajao je koračić, dogodila se rapsodija,  Cro Vienna se tako nakon 735 dana ponovo vraća u B-ligu mladeži Bečkog nogometnog  saveza.

Hvala svima koji su doprinijeli ovome uspjehu!!!

Neki bi rekli nakon svega viđenoga u protekloj sezoni – Cro Vienna se vraća tamo gdje joj je mjesto….

Ja ću si dozvoliti taj luksuz i biti malo subjektivan –  Cro Vienni nije mjesto niti u B, niti u C- ligi…

Ovaj klub je za razinu više…

Vratimo li se u prošlost, 2017.  godine Cro Vienna je napustila, uvjerili smo se nakratko, B-ligu  Bečkog nogometnog saveza,

zasluženo ili nezasluženo, o tome možemo raspravljati. Paradoksalno je, međutim, što  je Klub, u istoj toj sezoni u B-ligi imao najbolje U12 i U11 selekcije , no ove selekcije nisu ulazile u ukupni bodovni sustav.

Dvije godine kasnije, u Klubu pušu neki novi vjetrovi, tadašnje U11 i U12 , sadašnje U13 i U14, definitivno nemaju konkurenciju u C- ligi .

Posebno fascinira statistika uzrasta U 14: dečki su igrali bez izgubljenoga susreta u prvenstvu, uz samo jedan neriješen rezultat. U 14  ekipa je sa daleko najboljom statistikom i to ne samo u svome uzrastu već u čitavoj ligi.

Pričamo o uzrastu U14 , sastavu u kome igra čak 7  U13 igrača. Uzrast U13 veći je dio prvenstva igrao u „oslabljenom“ sastavu jer su ključni igrači , zbog bodovnog sustava, ali i boljeg nogometnog razvoja, bili u U14 uzrastu. I opet su bili najbolji.

Slijedeće godine obje su ekipe, U14 i U15,  u bodovnom sustavu za ukupan plasman, a s obzirom na pojačanja koja će Klub uskoro objaviti – morale bi se boriti  za najviši plasman.

U16, ekipa je sastavljena od niza kvalitetnih igrača, igrača koji su prošle godine igrali polufinale Bečkog nogometnog kupa. Neki od njih idu u novu U18 , ali i bez njih ova ekipa vrijedi definitivno puno više nego što to stanje na tabeli trenutno pokazuje. Uz male korekcije to će biti izuzetno konkurentna momčad.

A što reći o U18??

Momci nisu izgubili niti jedan jedini bod u proljetnom dijelu sezone. Ova ekipa predstavlja idealan spoj  timske igre,individualne kvalitete,ali prije svega karaktera!! Svaki od ovih momaka je stavljao interes ekipe na prvo mjesto. Ne bih sada navodio pojedince, teško mi je nekoga izostaviti, jednostavno, ovo su dečki koji su primjer mladim igračima na terenu, ali i izvan njega.

Iako će neki vrsni igrači  napustiti ovaj uzrast u smjeru Prve ekipe, ova momčad ima i imati će sve što je potrebno za sam vrh bodovne ljestvice.

Jaka struka, prijatelji kluba, a posebno suradnja sa generalnim sponzorom Kluba, tvrtkom BD Gruppe , zaokružuju moje mišljenje i viziju budućnosti kluba.

Možda pretjerujem ili sanjarim, ali za uspjeh  je potreban  talent, sreća i rad.

Talent nam je Bog dao, treba samo strpljivo i uporno  raditi pa će doći i ono treće.

Autor: Frano Kaurinović