Wiener Akademik U16 : Cro-Vienna Florio U16 – 3:1 (2:0)

30.05.2019; 9:00; Nogometni  tereni  Wiener  Akademika –Schmelz, 40 gledatelja

1 Yusuf Güler ; 2 Ibrahim Brückl ;5 Aleksandar Miladinovic;6 Eren Erkul (K);7 Seid Emrovic;

8 Joel Schönauer;9 Jonas Ognar;10 Hasan Apaydin; 11Berkay Koyuncu;13 Jan Pinter ;14              Vukasin Jelikic;Pr.: 4 Nikola Simic;3 Arian Sadeghian;12         Marcel Hornicek-Vogel;15 Halilibraim Haliibryam;

16 Serhat Yegenoglu;  Trener: Uros Pokimica

1 David Čolić;2 Marco Jukić; 3 David Slišković ;4 Frano Bošnjak (K);5 Šimun Romić; 6 Florian Kawa ;

7 David Stjepanović;8 Dominik Krajina; 9 Augustin Jurčević;10 Sven Mlinar;11 Leon Grabovac; Pr.:

2 Nico Matošević;13 Philip Oršolić;14 David Rezo;15 Patrick Klarić;16 Mario Lovrić

Trener: Ilija Marjan

Tijek rezultata: 35.-1:0 – Hasan Apaydin; 42.-2:0- Berkay Koyuncu; 85.- 3:0 –Aleksandar Miladinovic(11m); 87. – 3:1 – Leon Grabovac

Jučerašnji natjecateljski dan posljednjeg , 26. kola (utakmice 25. kola su prebačene na nedjelju 02.06.2019 op.a.)  C- lige mladeži  Bečkog nogometnog saveza ,započeo je utakmicom  sastava  domaćeg Wiener  Akademika U16 i gostujuće  Cro Vienne Florio U16.

Bila je ovo utakmica od velikog značaja za obje ekipe, Akademiku bi pobjeda  donijela sigurno prvo mjesto u krajnjem  poretku ovoga uzrasta, dok bi pozitivan rezultat Cro Vienni  značio korak bliže prvom mjestu u ukupnom poretku C-lige i ulazak u viši razred natjecanja , odnosno B-ligu.

Momčadi su utakmicu započele dosta rezervirano i oprezno. Jedna nesmotrenost – plavi karton  i igrač manje u redovima  gostiju,  u 34. minutu  susreta, daju gostima brojčanu prednost koju oni i koriste,  te pogocima u 35. i 42.  minuti  dolaze do velike prednosti od 2:0.

Sa ovim se rezultatom otišlo na odmor.

U ujednačenom  drugom poluvremenu domaćin  održava rezultat  te novom greškom, u obrani gostiju, dolazi do kaznenoga udarca, kojeg u 85. minuti susreta  realizira Miladinovic.

Cro Vienna postiže, preko Grabovca, u 87. minuti utješni pogodak za popravak ukupnog dojma i konačan rezultat od 3:1 za  Akademik.

Piše : Frano Kaurinović